سلام نمي دونم که شما قبل ازامدنتان به دانشگاه تجربه ي زندگي خوابگاهي داشته ايد يا نه من خودم قبلا خوابگاهي نبودم و زماني که وارد خوابگاه شدم با يه محيط خيلي متفاوت روبرو شدم که احساس مي کردم خيل برام غريبه و اصلا نمي دانستم بايد چکنم والبته هيچ مطالعه اي هم در اين زمينه نداشتم وترم اول برايم کمي سخت گذشت واينکه چون ترم اول هم يارگيري باخوده شما نيست واين يکم کار شما را دشوارتر مي کند به همين خاطر از شما مي خواهم اين مطالب رو با دقت کامل بخونيد اميدوارم در زندگي اينده ي شما در خوابگاه تاثيرگذار باشه وکمک حالتان در درخانه ي جديدتان باشد.

دانشگاه صنعتي سهند تبريز داراي خوابگاهي است در داخل خود دانشگاه که با کلاس هاي دانشگاه يک ربع فاصله بيشتر ندارد.اتاق ها در ترم اول 5نفره واز ترم يک بهبعد 4 نفره خواهد بود

*** و البته بايد بگويم بچه هاي داخل ستاد استقبال درخوابگاه هم در راستاي سازگاري بچه ها تلاش بسياري رو انجام مي دهند پس اين موضوع رو ازمن به ياد داشته باشيد که با بچه هاي ستاد استقبال دوست شويد واز همان ابتدا با انها ارتباط گيري کنيد چرا که اين خادمان عزيز ازنيروهاي مومن و باتجربه واکثرا خوابگاهي اند ودراينده بسيار کمک حال شما خواهندبود

يک جوان براي گذراندن دوراني که در خوابگاه زندگي مي کند بايد مهارت هاي خاصي را بداند.زندگي در خوابگاه‌ و قرار گرفتن در کنار افراد با فرهنگ‌ها و ديدگاه‌هاي گوناگون باعث افزايش هوش هيجاني و هوش فرهنگي افراد خواهد شد

اگر خوش شانس باشيد و هم اتاقي هايتان افرادي سازگار، همراه و داراي روحيه همکاري باشند ، زندگي خوابگاهي شما به خوبي سپري خواهد شد .مشکل از آنجا شروع مي شود که هم اتاقي ها در مورد مسائل مختلف با يکديگر مشکل پيدا مي کنند.

يکي از مهمترين مکان هايي که اختلاف ها و تفاوت هاي بين انسان ها خودش را نشان مي دهد محيط دانشگاه و زندگي در خوابگاه است هر يک از دانشجويان در خانواده و شهري متفاوت و با فرهنگي متفاوت بزرگ شده اند و بنابراين بسيار طبيعي است که با يکديگر تفاوت داشته باشند

مهم نيست که تفاوت داشته باشيم مهم اين است که ياد بگيريم چگونه اختلاف هايي را که براثر اين اتفاقات به وجود مي آيند برطرف کنيم به همين دليل مهارت حل اختلاف در اين زمينه بسيار کمک کننده و مفيد است.

آنچه به شما کمک مي کند تا بتوانيد اختلاف هاي خود را به حداقل برسانيد آن است که در مورد آنچه شما را ناراحت مي کند با زبان خوش و مودبانه صحبت کنيد. انتظار داشتن از ديگران و اينکه ديگران بايد بفهمند که شما از آنها چه انتظاري داريد و مواردي ازاين قبيل کمکي به شما نمي کند جزاينکه باعث افزايش تنش و رنجش مي شود.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش نرم افزار 09127424529 طراحی و کامپیوتر فقط خدا مدیر فروش رادیو جوان Mojtaba Ghorbani دین و زندگی دبیرستان امام رضا - علیه السلام تا امیدهست باید زندگی کرد رامین مرادی